معرفی 3 آزمون زبان مهم برای مهاجرت

 

در این سال‌‌های اخیر تقاضا برای مهاجرت به کشورهای خارجی چه با هدف تحصیل و چه با هدف کار و زندگی افزایش پیدا کرده است. افرادی هم که قصد مهاجرت دارند ابتدا باید طبق دستور العمل‌های کالج‌‌ها، دانشگاه‌ها یا موسساتی که قصد کار یا تحصیل در آن ‌ها را دارند در یک آزمون بین المللی ارزیابی مهارت زبان شرکت کنند. که ما در این جا به معرفی 3 مورد از آن‌ها یعنی آیلتس، تافل و pte میپردازیم.

آیلتس

International English Language Testing System یا سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی که به اختصار به آن IELTS گفته می‌شود. یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در سراسر جهان است، که هر سال بیش از دو و نیم میلیون نفر در 140 کشور در این آزمون شرکت می‌کنند. آیلتس یک آزمون بریتانیایی تحت نظارت دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا است. که از این نظر مقابل آزمون آمریکایی تافل قرار می‌گیرد.

اگر قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارید، مدرک آیلتس می‌تواند آینده شغلی و تحصیلی آسان تری برای شما فراهم کند. آزمون آیلتس در  سه نوع عمومی(General) ، آکادمیک(Academic training)  و لایف اسکیلز(Life skills) برگزار می‌شود، که هرکدام برای هدف و مقصد خاصی طراحی شده‌اند. نمره آزمون آیتلس بین 1 تا 9 است که و معیار نمره ‌دهی بر اساس چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی شنیدن (Listening)، خواندن (Reading)، صحبت کردن (Speaking) و نوشتن (Writing) است. نتایج آزمون آیلتس به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت و هزینه آزمون در سال  1401 حدود 6 میلیون و 151 هزار و 40 تومان اعلام شده است.(215 دلار).

شما می‌توانید از طریق کلیک بر روی این لینک مقاله ما با عنوان همه چیز در مورد آزمون آیلتس را مطالعه نماید، تا اطلاعات بیشتری در مورد این آزمون کسب کنید. همچنین اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید می‌توانید در دوره‌های آمادگی آزمون آیلتس مجموعه ما شرکت کنید.

 

تافل

Test of English as a Foreign Language یا TOEFL به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی است. این آزمون یکی دیگر آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی بشمار می‌آید. هر ساله دانشجویان زیادی در داخل کشور در این آزمون شرکت می‌کنند. آزمون تافل توسط مؤسسه ای‌تی‌اس (ETS) در دو نوع کاغذی(Pbt)  و اینترنتی(Ibt)  برگزار می‌شود. بیش از 11000 دانشگاه و موسسه در بیش از 150 کشور این آزمون را معتبر می‌دانند. مدت زمان اعتبار مدرک تافل تنها دو سال است و فقط در نوع آکادمیک برگزار می‌شود. هزینه آزمون تافل در سال 1400(9میلیون و 416،000 تومان) است.(225 دلار).

نمره آزمون تافل

هر یک از چهار بخش (خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن) از 0 تا 30 و با نمره کلی 0 تا 120 برای کل آزمون نمره گذاری شده است. نمرات رسمی شما تقریباً 6 روز پس از شرکت در آزمون در دسترس شما خواهد بود و به مدت 2 سال معتبر خواهد بود.

اگر به هر دلیلی نمره ی مناسب دانشگاه یا سازمان مورد نظر خود را کسب نکردید یا فقط می خواهید نمره بهتری بگیرید، می توانید 3 روز بعد از دیدن نتایج آزمون خود دوباره ثبت نام و شرکت کنید. تعداد دفعات ثبت نام در این آزمون نامحدود است. نمرات TOEFL توسط بیش از 11000 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در بیش از 150 کشور جهان، از جمله استرالیا، کانادا، نیوزلند، ایالات متحده، انگلستان و سراسر اروپا و آسیا پذیرفته شده است.

 

PTE

(PTE)Personal language test این آزمون کاملا به صورت مجازی برگزار می‌شود و مهارت‌های شما در چهار سطح صحبت کردن، نوشتن، گوش کردن و خواندن ارزیابی می‌کند. این آزمون توسط بسیاری از دولت‌ها، مانند انگلستان، ایالات متحده، استرالیا و نیوزلند و معتبرترین دانشگاه های جهان مانند استنفورد، هاروارد و کالج امپریال پذیرفته می‌شود. همچنین توسط اداره مهاجرت استرالیا برای مهاجرت یا تحصیل در خارج از کشور تایید شده است.

آزمون PTE  در پنجاه کشور دنیا برگزار می‌شود که متاسفانه شامل ایران نمی‌شود. شما می‌توانید در کشور ترکیه با مبلغ 880 لیر در این آزمون شرکت کنید. همچنین سیستم نمره دهی و سطح بندی آزمون PTE بسیار عادلانه و سازگار است، به ویژه در بخش های صحبت کردن و نوشتن. بنابراین اگر زبان آموزی هستید که در کسب نمره نوشتن یا صحبت کردن در سایر امتحانات انگلیسی مشکل دارید و یا با مصاحبه حضوری راحت نیستید، این امتحان می تواند برای شما بسیار جذاب باشد زیرا کاملا مبتنی بر رایانه است.

این آزمون در سه نوع PTE Academic ، General و young learner testبرگزار می شود و کل آزمون دو ساعت و نیم طول می کشد تا تکمیل شود.


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir