آزمون EPT  چیست

آزمون EPT از سال 86 توسط دانشگاه آزاد اسلامی برای متقاضیان دکتری در این دانشگاه برگزار می‌شود. EPT یا English Proficiency Test برای آن دسته از دانشجویانی است که مدرک بین المللی با نمره مورد قبول دانشگاه را ندارند و نمره این آزمون را جایگزین آن می‌کنند.

سیستم نمره‌ دهی EPT

در این آزمون هم مانند دیگر آزمون‌های زبان انگلیسی، نمره قبولی و مردودی وجود دارد. در این آزمون حداکثر نمره 100 است واین نمره در سه مهارت گرامر، درک مطلب و واژگان آورده شده است. این صد نمره به این صورت که در ادامه گفته شده در سوالات آزمون پخش شده است.

واژگان(vocabulary) 25 تست

این بخش از آزمون شامل 25 تست چهار گزینه‌ای است که شرکت کنندگان باید گزینه صحیح را از بین گزینه‌های دیگر پیدا کنند.

گرامر(grammar) 40 تست

ان بخش از آزمون خود شامل دوبخش است که مهارت‌های گرامری شرکت کننده‌ها در آزمون را می‌سنجد. آزمون بخش اول به این شکل است که در هر سوال زیر چهار کلمه خط کشیده شده، و شما باید phrase  و مجموع کلمات نادرست را انتخاب کنید. بخش دوم معمولا ازسوال 56 تا 65 را شامل می‌شود. در این بخش برای گزینه‌ها جملاتی داده می‌شود؛ که در بین آن‌ها یک جمله از نظرگرامری نادرست است وشما باید آن را مشخص کنید.

درک مطلب 20 تست

در بخش سوم آزمون EPT  یعنی بخش Reading Comprehension برای شرکت کنندگان چهار متن در نظرگرفته شده که هر متن شامل پنج سوال با موضوعات علمی ومتنوع است. از سوال 66 تا88 مربوط به این بخش از آزمون است. شرکت کنندگان باید با توجه به متن و درک مفاهیم و تکنینک‌های ریدینگ به سوالات پاسخ دهند.

نحوه ثبت نام در آزمون EPT

شما با ورود به سامانه دانشگاه آزاد اسلامی و ساخت اکانت می‌توانید در این آزمون ثبت نام کنید. بعد از ساخت اکانت شما به صفحه پرداخت هدایت می‌شوید، در این صفحه بعد از پرداخت مبلغ مشخص شده شناسه پرداخت دریافت می‌کنید.

گرفتن کارت ورود به جلسه

شما می‌توانید 48 ساعت(دو روز) قبل از روز آزمون وارد سامانه آزمون EPT که در بخش قبل گفته شد شوید و کارت خود را دریافت کنید.

نحوه دریافت کارنامه

برای دریافت کارنامه مانند زمان ثبت نام وارد سامانه دانشگاه آزاد شوید و کارنامه خود رادریافت کنید.

چگونه نمره بالاتر در EPT بگیریم

باید به شما بگوییم که آزمون دکتری زبان EPT مانند دیگر آزمون‌های آیلتس و تافل نیازی به دانش سطح پیشرفته ندارد و از این دو آزمون بسیار راحت‌تر است. این نکته را به یاد داشته باشید که دانش زبان عمومی به موفقیت شما در این آزمون بسیار می‌کند.

آزمون رایگان

برای گاهی از سطح توانایی خود قبل از شرکت در آزمون اصلی می‌توانید از این لینک استفاده کنید و به صورت آزمایشی و رایگان آزمون بدهید.

کلام آخر

اگر فکر می‌کنید که برای آمادگی در آزمون EPT نیاز به شرکت در دوره یا کلاسی را دارید پبشنهاد ما به شما شرکت در دوره‌های مجموعه ما است. در مجموعه ما زیر نظر اساتید به نام این حوزه آموزش ببینید و بعد از اتمام دوره مدرک معتبر بین الملی دریافت کنید.


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir