سرور مجازی یا vps چیست؟

سرور مجازی یا vps چیست؟

پردیس فناوری کیش_طرح مشاوره متخصصین صنعت و مدیریت _دپارتمان فناوری اطلاعات و ارتباطات :

استفاده از سرور مجازی یا همان VPS که مخفف عبارت Virtual Private Server است، می‌تواند در سرعت و افزایش کارایی سایت شما تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. همان طور که می دانید انتخاب هاست مناسب برای راه اندازی سایت با توجه به امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهد صورت می‌گیرد. قبل از هر چیز بیایید در مورد هاست صحبت کنیم. هاست در واقع به فضایی در اینترنت گفته می‌شود که شما می‌توانید فایل‌های سایت خود را در آن نگه داری کنید. هاست برای این که بتواند خدمات مربوط به راه اندازی و نمایش سایت شما را انجام دهد باید در یک سرور قرار گیرد. این سروها به صورت سرورهای اشتراکی ، سرورهای مجازی و سرور اختصاصی توسط شرکت‌های ارائه دهنده خدمات هاستینگ در اختیار شما قرار داده می‌شوند.

اما نکته‌ای که در انتخاب هاست مناسب برای میزبانی سایت باید به آن دقت کنیم این است که انتخاب هاست مناسب بستگی به اندازه و میزان پیشرفت کسب و کار شما دارد. با گذشت زمان و افزایش خدمات و امکانات سایت شما باید بتوانید خدمات خود را بهتر و بدون وقفه به کاربران خود ارائه دهید. هاست های اشتراکی معمولاً به دلیل قیمت پایین مورد توجه اکثر کسب و کارها در شروع راه اندازی مشاغل اینترنتی است. اگر شماهاست اشتراکی داشته باشید به مشکل برمی خورید . بهترین شیوه این است که از سرور اختصاصی استفاده کنید. اما اغلب به دلیل قیمت بالای سرور اختصاصی و این که خدماتی که یک سرور اختصاصی در اختیار شما قرار می‌دهد ممکن است برای کسب و کار شما نیاز نباشد بهترین روش استفاده از سرور مجازی ایران یا وی پی اس خواهد بود. بنابر این یکی از بهترین گزینه‌ها و قدرتمندترین گزینه‌ها برای میزبانی سایت‌ها VPS است. خرید vps یا همان سرور مجازی می‌تواند بسیار از مشکلات مربوط به سایت شما را برطرف کند و هم این که قیمت خرید سرور مجازی نسبت به قیمت سرور اختصاصی مناسب‌تر است و خدمات بسیار خوبی را نیز ارائه می‌دهد. سرور مجازی یا VPS چیزی بین سرور اشتراکی و سرور اختصاصی قرار دارد.

سرور مجازی یا vps

سرور مجازی (vps) برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از سرور مجازی برای صاحبان سایتی که از میزبانی اشتراکی استفاده کرده‌اند و میزبانی اشتراکی دیگر جوابگوی نیازهای سایت آن‌ها نیست و بهره وری لازم را ندارد توصیه می‌شود. همانطور که میدانید این نوع سرورها چیزی بین سرور اشتراکی و اختصاصی است. شما با پرداخت قیمت سرور مجازی می‌توانید به خدمات و امکاناتی نزدیک به سرور اختصاصی دسترسی داشته باشید. استفاده از اینگونه سرور برای راه اندازی سایت باعث می‌شود که کاربران زیادی که به سایت شما مراجعه می‌کنند از خدمات دهی و عملکرد سایت شما راضی باشند.

عملکرد این سرور مانند یک ماشین مجازی است. در واقع قابلیت‌های یک سرور اختصاصی را فراهم می‌آورد. اگر کسب و کار شما به اندازه کافی رشد کرده و مخاطبان و مشتریان سایت شما زیاد شده‌اند به نحوی که دیگر سرور اشتراکی پاسخ گو نیست و هر از چند گاهی با کندی و عملکرد ضعیف در خدمات دهی سایت خود مواجه می‌شوید توصیه می‌کنیم که حتماً از سرور اختصاصی ایران و VPS استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه فرمایید 

www.lms.kishtech.ir

ما در کنار شما هستیم . کیش تک

راه های ارتباطی :

تلفن : ۶۶۱۷۶۱۹۶-۰۲۱      ۶۶۴۹۳۵۲۷-۰۲۱

آدرس : بلوارکشاورز – خیابان ۱۶ آذر انتشارات دانشگاه تهران پلاک ۵۴ طبقه۵ واحد۹