موارد ایمنی استفاده از پله برقی

پله برقی یکی از اختراعات بشر است که کاربرد بسیار زیادی در رفت و آمد روزانه ما دارد. پله برقی‌ها باعث راحتی در رفت و آمد انسان‌ها در اماکن عمومی و ساختمان‌ها شدند. این بالابر محبوب با تمام مزایا و فواید اما می‌تواند خطر ساز نیز باشد. اگر چه به ظاهر بی خطر و امن به نظر می‌رسند، اما درصورت رعایت نکردن نکات امینی می‌توانند آسیب‌های جدی به شما وارد کنند.

در این مقاله به بررسی نکاتی می‌پردازیم که باعث می‌شود ایمنی بیشتری در زمان استفاده از پله برقی داشته باشید.

آهسته راه بروید

ممکن است شماهم افرادی را دیده باشید که به دلیل عجله زیاد بر روی پله برقی می‌دوند. این کار می‌تواند هم برای خود فرد و هم برای دیگر افراد خطرناک باشد. زمانی که شما بر روی پله برقی می‌دوید باعث کاهش ضریب احتیاط و تمرکز دستگاه می‌شوید. این موضوع می‌تواند باعث بروز آسیب‌های جدی شود. در مواقع خرابی و ایراد در پله برقی افرادی در حال حرکت هستند بیشتر در معرض آسیب‌های احتمالی هستند؛ پس سعی کنید زمانی که از این دستگاه استفاده می‌کنید تا جایی که امکان دارد ثابت بایستید یا به آرامی حرکت کنید.

فقط افراد پیاده

استفاده از دستگاه پله برقی فقط برای افراد پیاده مجاز می‌باشد. افرادی که به همراه خود واکر، ولیچر، کالسکه و …. را دارند نباید از این دستگاه استفاده کنند.

فراموش نکردن دستگیره

اگر می‌خواهید در زمان بالا و پایین رفتن ایمنی بیشتری داشته باشید؛ دستگیره پله برقی را فراموش نکنید. دستگیره یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که حتی در دوره‌های آموزش پله برقی بسیار به آن اشاره می‌شود.

ایستادن رو به جلو

شاید تا به امروز در جهت‌های مختلفی بر روی پله ایستاده باشید و به این موضوع که جهت ایستادن شما تا چه اندازه می‌‌تواند مهم و تاثیر گذار باشد فکر نکرده باشید. ایستادن رو به جلو باعث حفظ تعادل و ضامن سلامت شما و دوری از آسیب است. سعی کنید در هنگام بالا رفتن یا پایین رفتن بر روی دستگاه رو به جلو بایستید و با دیگر افراد حاضر برو روی دستگاه برخورد نکنید.

خرابی دستگاه

ممکن است پله برقی دچار ایرادات فنی و برقی شود و در آن زمان شما مالک مکانی باشید که از آن پله برقی استفاده می‌شود یا فقط یک عابر بر روی آن. در این زمان بهتر است که باید تکنسین پله برقی تماس بگیرید. درصورتی هم که بخواهید خودتان آن تکنسین باشید کافیست تا در دوره آموزشی پله برقی مجموعه ما شرکت کنید.


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir