روش‌های مدرن یادگیری زبان انگلیسی

 

امروزه زبان انگلیسی در تمام زاویای زندگی ما کاربرد دارد. زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی به گونه‎‌ای زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده، که ردپای آن را می‌توان در تمام ابعاد شغلی، تحصیلی و امور روزمره خودمان ببینیم. همین موضوع باعث می‌شود که یادگیری این زبان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار شود.

یادگیری یک زبان جدید هیچ وقت آسان نبوده و همیشه مشکلاتی را با خود به همراه می‌آورد. اما ما می‌توانیم با پیدا کردن روش‌های یادگیری متفاوت این مشکلات را از سر راه یادگیریمان کنار بزنیم. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با تعدادی از روش‌های موثر و کاربردی یادگیری زبان انگلیسی آشنا شوید.

 

علت واقعی یادگیری زبان را شناسنایی کنید

شما باید اول این موضوع را که به چه دلیلی قصد یادگیری زبان انگلیسی دارید را مشخص کنید. باید هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی مشخص باشد. ممکن است شما برای کسب نمره بالاتر در مدرسه و دانشگاه، ترفیع جایگاه شغلی، مهاجرت یا…. قصد یادگیری زبان را داشته باشید. زمانی که هدف شما از یادگیری مشخص شود مسیر یادگیری شما نیز به راحتی طی می‌شود.

 اصطلاحات را جایگزین لغات کنید

گسترش دایره لغات می‌تواند کارمفید و موثری در امر یادگیری باشد؛ اما این موضوع را هم به خاطر بسپارید، که هر قدر که شما حافظه قویی داشته باشید بازهم ممکن است بخشی از لغات را فراموش کنید. به جای حفظ لغات بهتر است اصطلاحات و اینکه هر کلمه در هر جمله چه معنا و مفهومی دارد را بیآموزید.

جواب دادن به جای تکرار کردن

بهتر است از روش‌های سنتی قدیمی دوری کنید و روش‌های جدید و مدرن را امتحان کنید. تکرار هر چه که یاد گرفته‌اید یک روش سنتی است که هر زبان آموزی این کار را انجام می‌دهد. اما شما سعی کنید خودتان را به چالش بکشید، به عنوان مثال در زمان تماشای یک فیلم یا گوش کردن به یک پادکست هر 20 یا 30 ثانیه آن را متوقف کنید و یک خلاصه از آنچه دیده‌اید یا شنیده‌اید را برای خود بازگو کنید. اگر سوالی هم پرسیده شده بود می‌توانید آن را از طرف خود و طبق نظر خودتان پاسخ دهید تا توانایی خود در انگلیسی اندیشیدن را تقویت کنید.

در محیط مطالعه خود تنوع ایجاد کنید

این که شما بخواهید همیشه در یک محیط تکراری به مطالعه و یادگیری بپردازید می‌تواند باعث بی حوصلگی و بی میلی شما نسبت به ادامه راه شود. می‌توانید در این ‌کار با رفتن به کتابخانه، کافی شاپ و …. تنوع ایجاد کنید تا همیشه انگیزه کافی برای ادامه راه را داشته باشید.

برای مکالمه یک شریک پیدا کنید

شما می‌توانید به صورت حضوری و با پیدا کردن افرادی که مانند شما در مسیر یادگیری هستند این کار را انجام دهید؛ و یا این که با عضویت در انجمن‌ها و چت روم‌های مختلف به صورت مجازی به گفت و گو با افراد مختلف بپردازید.

کلام آخر

امیدواریم با انجام روش‌های گفته شده در این مقاله بتوانید به طور حرفه‌ای به زبان انگلسی مسلط شوید. اگر در مسیر یادگیری نیاز به یک مدرس و دوره آموزشی با کیفیت و عالی داشتید می‌توانید به مجموعه ما اعتماد کنید.


ارتباط‌‌با‌ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵

شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :

سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir