معرفی 6 آزمون معتبر زبان آلمانی

برای کسب اقامت دائم آلمان روش‌های مختلفی وجود دارد و هر کدام پیچیدگی‌های اداری خاص خودشان را دارند. اما قانون مهاجرت این امکان را فراهم کرده که شهروند غیر اتحادیه اروپا درصورتی که پنج سال با اقامت موقت در آلمان زندگی کرده باشند در خواست مهاجرت دائم بدهند.

یکی از شرایط اخذ ویزا و اقامت داشتن مدرک معتبر یکی از آزمون‌های استاندارد انجمن سنجشگران زبان در اروپا (ALTE). این مدرک نیز بسته به نوع هدف مهاجرت متفاوت و آزمون مخصوص به خود را دارد. این نکته را نیز باید به یاد داشته باشید که آزمون و مدرک آن باید حتما مورد تایید سفارت آلمان نیز باشد. در ادامه ما 6 آزمون معتبر و مورد تایید سفارت آلمان را برای شما بررسی می‌کنیم تا شما به راحتی بتوانید مدرک مورد نظر خودتان را دریافت کنید.

آزمون TELC

تمرکز این آزمون بیشتر بر روی پرستاران، زبان پزشکی و آلمانی در محیط و دانشگاه است. همچینین این آزمون برای درخواست ویزا، اقامت و شهروندی نیز پذیرفته می‌شود.

آزمون آلمانی برای مهاجران (DTZ)

این آزمون به طور خاص برای مهاجران در آلمان طراحی شده و قبولی در این آزمون معادل است با سطح A2 یا B2.

زمون مؤسسه گوته (Goethe Zertifikat)

این آزمون به ارزیابی مهارت‌های شما مطابق با استاندارهای CEFR و در شش سطح می‌پردازد. در محل موسسه گوته سوالات طراحی و در سراسر جهان با استانداردهای یکسان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این آزمون نیز برای درخواست ویزا، اقامت، شهروندی و همچنین شرایط ورود به دانشگاه قابل پذیرش است.

آزمون ÖSD

آزمون ÖSD در 50 دانشگاه اتریش، آلمان و سوئیس، به‌عنوان مدرکی برای اثبات تسلط بر این زبان شناخته شده است و مطابق استانداردهای بین المللی طراحی شده است.

آزمون Test Daf

اگر شما تقاضای تحصیل در موسسات آموزش عالی آلمان را دارید، باید در این آزمون یکپارچه شرکت کنید.

آزمون DSH

دانشجویان خارجی که قصد پذیرش در یک دانشگاه آلمانی زبان را دارند باید در این آزمون شرکت کنند. همچنین مناسب افرادی است که به مدرک برای احراز صلاحیت شغلی نیاز دارند.


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir