امضای سند قهرمانی استقلال با عبور از فولاد

امضای سند قهرمانی استقلال با عبور از فولاد و امتیاز مثبتی که مجیدی دارد

امضای سند قهرمانی استقلال با عبور از فولاد و امتیاز مثبتی که مجیدی دارد

مربی پیشین استقلال اعتقاد دارد که شکست فولاد می‌تواند سند قهرمانی آبی‌پوشان در بیست‌ویکمین دوره لیگ برتر فوتبال را امضا کند.

مجید نامجومطلق در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره برتری یک بر صفر استقلال مقابل شهر خودرو در هفته بیست‌وششم لیگ برتر، اظهار داشت: استقلال نیاز به سه امتیاز این دیدار داشت و بازی را با استرس آغاز کرد و نتوانست در 45 دقیقه اول آن‌طور که باید و شاید خودش را نشان دهد. شهر خودرو فوتبال خوبی به نمایش گذاشت و عملکرد این تیم دور از انتظار بود. جایگاه شهر خودرو با فوتبالی که از آنها دیدیم قعر جدول نیست. وقتی چیزی برای از دست دادن ندارید باید انتحاری بازی کنید، کاری که شهر خودرو در نیمه اول انجام داد.

وی افزود: در نیمه دوم همه چیز متفاوت شد و با تعویض‌های خوبی که کادر فنی انجام داد استقلال نبض بازی را در اختیار گرفت و موقعیت‌های خوبی به‌دست آورد که استفاده نکرد. نکته اصلی بازی، تعویض‌ها بود که بسیار تأثیرگذار بودند، از زمانی که زبیر نیک‌نفس به بازی آمد شرایط بازی عوض شد و آرمان رمضانی هم نتیجه بازی را تغییر داد، این مسئله نشان می‌دهد استقلال این توانایی را دارد که با تغییر شرایط بازی همه چیز را به‌سود خودش کند. از کسب این پیروزی خوشحال هستم، چرا که این سه امتیاز با توجه به نتایج سایر تیم‌ها خیلی به استقلال کمک می‌کند. پیش از بازی با سپاهان گفته بودم استقلال باید در 6 دیدار آینده خود به نام تیم‌ها توجه نکند و همه را مثل فینال ببیند.

مربی پیشین استقلال در مورد دیدار شنبه هفته آینده آبی‌پوشان با فولاد خوزستان در اهواز گفت: این بازی یکی از فینال‌های مهم استقلال است و یکی از بزرگترین مسابقاتی است که ما را می‌تواند به قهرمانی نزدیک کند. عبور از فولاد سند قهرمانی استقلال را امضا خواهد کرد. این دیدار برای استقلال بزرگ و البته خطرناک خواهد بود. فولاد تیم منسجمی است و کادر فنی خوبی دارد و در اهواز خیلی خوب بازی می‌کند. این دیدار سخت‌ترین مسابقه استقلال در این فصل محسوب می‌شود.

نامجومطلق در ادامه در خصوص حواشی قبل از هفته بیست‌وششم لیگ برتر که باعث ناراحتی مهدی تارتار، سرمربی ذوب‌آهن اصفهان شد، گفت: اینها مسائل حاشیه‌ای است و نمی‌خواهم به آن ورود کنم. استقلال باید تمرکز و تفکرش را روی بازی‌های خودش بگذارد و به این مسائل توجه نکند و فارغ از بحث‌های حاشیه‌ای که متأسفانه همیشه در فوتبال ما وجود دارد به راهش ادامه دهد.

وی درباره عملکرد موفقیت‌آمیز مجیدی با استقلال خاطرنشان کرد: فرهاد مربی جوانی است و از جنس استقلال و محبوب هواداران بودن، یک پوئن مثبت برای او محسوب می‌شود، مجیدی از این امتیاز به‌خوبی استفاده می‌کند. اگر رکورد شکست‌ناپذیری او همراه با قهرمانی شود رزومه خوبی برای او خواهد شد تا در آینده به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کند، قطعاً مجیدی توانایی فنی خوبی داشته که صاحب این رکورد شده است. باور کنید خیلی سخت است تیمی در 26 هفته شکست نخورد. قاعده فوتبال این است که وقتی گل نخورید و نبازید، قهرمان می‌شوید.

نامجومطلق در پاسخ به این سؤال که آیا از ابتدای فصل تصور می‌کرد استقلال جزو مدعیان قهرمانی باشد، به تسنیم گفت: روی تیم‌هایی مثل استقلال، پرسپولیس و سپاهان و مهره‌هایی که گل‌گهر سیرجان داشت برای قهرمانی حساب باز می‌شد. در جریان لیگ اتفاقاتی می‌افتد که یک تیم به‌عنوان پدیده معرفی می‌شود. وقتی لیگ شروع می‌شود یک‌سری تیم‌ها را جزو کاندیداهای قهرمانی قرار می‌دهید، استقلال همیشه جزو این تیم‌ها است، آن هم با توجه به سابقه و حمایت‌هایی که از سوی هواداران پرشمارش دارد. تحت هر شرایطی که حساب کنید 4،5 تیم همیشه جزو مدعیان قهرمانی هستند. پس از پایان نیم‌فصل اول، ممکن است تعداد تیم‌های مدعی از 5 تیم به سه تیم کاهش پیدا کند.

نامجومطلق تصریح کرد: از اول فصل مشخص بود که این تیم می‌تواند مدعی قهرمانی باشد. هر چقدر بازی‌ها جلو رفت چهره‌هایی مثل امیرحسین حسین‌زاده رونمایی شدند. بازیکنان استقلال به‌خوبی مدیریت شدند و تأثیرگذار بازی می‌کنند. با توجه به روندی که استقلال داشت مشخص بود که جزو مدعیان اصلی قهرمانی خواهد شد و امروز می‌بینیم با 6 امتیاز اختلاف در صدر جدول است، هرچند هنوز چیزی تمام نشده است و بازیکنان باید در دیدارهای پیش‌ِرو با انگیزه و توان بالا به مصاف حریفان بروند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه چرا این تیم در این فصل چشم‌نواز و زیبا بازی نکرده است، گفت: اگر در فوتبال گل نخورید و نبازید، به قهرمانی خواهید رسید و این از همه چیز مهمتر است. به تیمی که فقط زیبا بازی می‌کند، جام نمی‌دهند و مهم این است که تیم نتیجه بگیرد. برای هواداران استقلال قهرمانی از بازی زیبا مهم‌تر است و نباید به مسائل دیگر اهمیت دهیم.

مربی پیشین استقلال با انتقاد از برخی هواداران که دوشنبه‌‌شب به ورزشگاه آمده بودند، گفت: استقلال صدرنشین لیگ است و در آستانه قهرمانی قرار دارد. وقتی هواداران به ورزشگاه می‌آیند باید تیم‌شان را حمایت و تشویق کنند ولی برخی از هواداران به ورزشگاه آمده بودند که فقط تخمه بشکنند! این درست نیست و هوادار وقتی به ورزشگاه می‌آید باید به تیمش هیجان و انرژی بدهد.


ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

نشانی : خیابان جمالزاده شمالی نبش کوچه سرو پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵

شبکه های اجتماعی پردیس فناوری کیش :

سامانه آموزش مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir          

لینکدین www.linkedin.com​​​