آشنایی با ICDl

تعریف ساده و مختصر icdl  می‌شود مهارت‌های هفت گانه کاربر کامپیوتر. این دوره آموزشی از هفت مهارت کار با رایانه تشکیل شده که یادگیری آن‌ها برای هر کاربری لازم و ضروری است. این هفت مهارت هرکدام به یک بخش و کاربرد رایانه مربوط می‌شود که در ادامه یک به یک آن‌ها را برای شما بررسی می‌کنیم.

 

مهارت اول IT

در قدم اول و قبل از هر کاری شما باید با مفاهیم اساسی و پایه رایانه آشنا شوید. سپس با مفهوم سخت افزار و نرم افزار و تفاوت این دو با هم را درک کنید و در کل متوجه شوید که رایانه چیست و چه کاربردی دارد.با توجه به این گفته‌ها مهارت اول یا IT  یعنی یادگیری مبانی اصلی و اساسی رایانه و آشنایی با بخش فیزیکی آن است.

مهارت دوم اینترنت Internet

 

در قدم بعدی شما می‌آموزید که چگونه رایانه خود را به شبکه جهانی اینترنت متصل کنید. از مهارت‌های دیگر این بخش یادگیری نحوه درست جستجو، ساخت ایمیل یا پست الکترونیک، دریافت و ارسال پست و نامه‌های اینترنتی است.

مهارت سوم ویندوز یا سیستم عامل

اگر شما مهارت اول و دوم را به خوبی فرا بگیرید اما نحوه کار با ویندوز یا سیستم عامل را بلد نباشید؛ هیچ کاری را در رایانه نمی‌توانید به خوبی انجام دهید. ویندوز یا سیستم عامل اصلی‌ترین بخش رایانه است. که یک کاربر با آن سر و کار دارد و تمامی اعمال رایانه توسط آن مدیریت و انجام می‌شود. مواردی که در قدم سوم و مهارت ویندوز می‌آموزید شامل: نحوه ایجاد فایل‌های جدید و مدیریت آن‌ها، حذف، کپی و برش فایل‌ها، تنظیمات مختلف محیط ویندوز و نحوه ایمن سازی رایانه در برابر ویروس‌ها و بدافزارهای رایانه‌ای می‌باشد.

مهارت چهارم Word

 

Word که یک نرم افزار از مجموعه نرم افزارهای آفیس است. وظیفه نوشتن، ویرایش و ویراستاری هر نوع متنی در رایانه را بر عهده دارد. یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد به یادگیری مهارت‌های icdl روی بیاورند، نیاز به یادگیری این نرم افزار است.

مهارت پنجم Excel

 

اکسل نرم افزاری است که برای تمامی کارهای محاسباتی خود می‌توانید از آن استفاده کنید. با این نرم افزار شما می‌توانید مانند یک حسابدار تمام مخارج و هزینه‌های خود را مدیریت کنید.

مهارت ششم Powerpoint

 

پاورپوینت نرم افزاری برای ارائه و کنفرانس است. با قابلیت‌هایی که این نرم افزار در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید گزارشات، سمینار و کنفرانس‌های خود را به بهترین شکل به سرانجام برسانید. در کنار تمام امکانات فراوانی که دارد یک محیط ساده و قابل درک را نیز در اختیار شما قرار می‎‌دهد تا به راحتی بتوانید از آن بهره ببرید.

مهارت هفتم Access

 

می‌توان اکسس را به عنوان یک پایگاه داده در نظر گرفت که تمامی اطلاعات شما را به خوبی طبقه بندی می‌کند. با کمک این نرم افزار شما می‌توانید تمام اطلاعاتی که دارید در جدول‌ها و ستون‌های مختلف طبقه کنید و در صورت نیاز با یک جستجو ساده به هر اطلاعاتی که بخواهید دست پیدا کنید.

کلام آخر

یادگیری icdl  می‌تواند جایگاه شغلی و حتی درسی شما را تحت تاثیر قرار دهد و باعث پیشرفت شما شود. مجموعه ما با بهترین اساتید icdl  و رایانه، بهترین آموزش را به شما ارائه می‌دهد.


ارتباط‌‌با‌ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵

شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :

سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir