نرم افزار Cerebro Tank

پردیس فناوری کیش_طرح مشاوره متخصصین صنعت و مدیریت_گروه فنی و مهندسی شیمی

امروزه سیستمهای كامپیوتری نقش عمده ای در تسریع فعالیت های مهندسی از جمله طراحی و ساخت كارخانجات دارند. بطوری كه اكنون ارایه خدمات مهندسی بدون دخالت كامپیوتر و نرم افزار در مراحل مختلف برآورد و انجام محاسبات، نقشه كشی و… خارج از عرف و تقریباً بی معناست.

ما در این مطلب به معرفی نرم افزار شبیه سازی مهندسی شیمی میپردازیم که می تواند  در انتخاب نرم افزار به شما کمک کند.

نرم افزار Cerebro Tank برای ارزیابی و طراحی تانک­های ذخیره افقی و عمودی مورد استفاده قرار می­گیرد. با استفاده از داده­های ورودی از قبیل ابعاد هندسی، چگالی جریان، نوع پایه، مواد تانک و شکل (شامل درپوش‌ها)، نرم افزار خواص ساختاری برای تانک و پایه­ها (پایه­ها و زین­ها) را محاسبه می­نماید. با استفاده از ضخامت­های تانک ارائه شده به کمک نرم افزار، کاربر می­تواند بر اساس صفحات استاندارد موجود، ضخامت را تعیین نماید. این ضخامت به درجه خورندگی مایع بستگی دارد. علاوه بر این، نرم افزار ضخامت فلنج را برای بالای تانک ارائه می­نماید تا بتوان به صورت مناسبی عملیات جوش دادن را انجام داد.

از ویژگی­های این نرم افزار می­توان به طراحی صفحه ورودی داده­ها به صورت ساده و User-friendly، استفاده از پایگاه داده­های ASME، واحدهای SI و انگلیسی، انجام آنالیز ساختاری تانک­های افقی (تا 200 هزار لیتر) و تانک­ها عمودی (تا 200 هزار لیتر و یا تا 500 هزار لیتر برای تانک­های بنا نهاده شده بر روی زمین، شامل آنالیز پای­های تانک (پایه­ها و زین­ها)، دارای قابلیت چک کردن بسیار زیاد خطاها و سازگاری واحدها، منوهای انگلیسی و پرتغالی اشاره نمود.

خروجی در قالب فایل (Microsoft Word (.doc شامل: ابعاد تانک طراحی شده، خصوصیات کامل فنی، ضخامت دیواره، درجه بندی سطح مایع، افزایش مقیاس از پایلوت آزمایشگاهی تا صنعتی نمایش داده می‌شود.

   مشخصات مورد نیاز رایانه

  • سیستم عملیاتی: windows 95/98/2000/XP/NT4.0
  • پردازشگر:200 مگاهرتز
  • کارت گرافیک: VGA (SVGA 24 bit recommended)
  • 32MB RAM (64MB RAM for NT) :RAM
  • دیسک سخت: 50MB (140MB recommended)
  • درایو CD-ROM

این نرم افزار 1000 دلار قیمت گذاری شده است.