نرم افزار Cerebro PV

پردیس فناوری کیش_طرح مشاوره متخصصین صنعت و مدیریت_گروه فنی و مهندسی شیمی

امروزه سیستمهای كامپیوتری نقش عمده ای در تسریع فعالیت های مهندسی از جمله طراحی و ساخت كارخانجات دارند. بطوری كه اكنون ارایه خدمات مهندسی بدون دخالت كامپیوتر و نرم افزار در مراحل مختلف برآورد و انجام محاسبات، نقشه كشی و… خارج از عرف و تقریباً بی معناست.

ما در این مطلب به معرفی نرم افزار شبیه سازی مهندسی شیمی میپردازیم که می تواند  در انتخاب نرم افزار به شما کمک کند.

نرم افزار Cerebro PV برای ارزیابی و طراحی تانک­های ذخیره افقی و عمودی، راه اندازی شرایط فشار بالا و یا اتمسفریک طراحی شده است. با استفاده داده­های ورودی از قبیل ابعاد اصلی، چگالی سیال، مواد، شکل مطلوب تانک ( شامل درپوش­ها)، نوع پایه­ها، نرم افزار ویژگی­های ساختاری را برای تانک و ساختار پایه را با استفاده از قسمت اول از بخش VIII استانداردهای ASME محاسبه می­کند. این نرم افزار به کاربر و نیز تولید کنندگان ظروف فشار این امکان را می­دهد که با چک کردن تجهیزات در شرایط عملیاتی مختلف، آنالیز خطر پذیری سیستم را انجام دهند. خروجی نرم افزار، به شکل Microsoft Word Document است که داده­ها به صورت ستونی نمایش داده می­شوند. ابعاد تانک طراحی شده و ساختار پایه نیز برآورد می­شود.

از ویژگی­های این نرم افزار می­توان به طراحی صفحه ورودی داده­ها به صورت ساده و User-friendly، استفاده از پایگاه داده­های ASME، واحدهای SI و انگلیسی، انجام آنالیز ساختاری تانک­های افقی (تا 200 هزار لیتر) و تانک­ها عمودی (تا 200 هزار لیتر و یا تا 500 هزار لیتر برای تانک­های بنا نهاده شده بر روی زمین، آنالیز پای­ های تانک (پایه ­ها و زین­ها)، دارای قابلیت چک کردن بسیار زیاد خطاها و سازگاری واحدها، منوهای انگلیسی و پرتغالی اشاره نمود.

نمایش خروجی در قالب فایل( Microsoft Word (.doc شامل: ابعاد تانک طراحی شده، خصوصیات کامل فنی، ضخامت دیواره، درجه بندی سطح مایع، افزایش مقیاس از پایلوت آزمایشگاهی تا صنعتی صورت می­گیرد.

مشخصات مورد نیاز رایانه

  • سیستم عملیاتی: windows 95/98/2000/XP/NT4.0
  • پردازشگر:200 مگاهرتز
  • کارت گرافیک: VGA (SVGA 24 bit recommended)
  • 32MB RAM (64MB RAM for NT) :RAM
  • دیسک سخت: 50MB (140MB recommended)
  • درایو CD-ROM

این نرم افزار به قیمت 4500 دلار به فروش می­رسد.