5 روش مهم برای تقویت زبان انگلیسی

شاید شماهم بارها شروع به آموزش زبان انگلیسی کرده‌اید اما در میانه راه خسته و پشیمان شده باشید. حتی ممکن است با پایان یک دوره آموزشی احساس کرده باشید که پیشرفت چشمگیری نداشته‌اید. اگر اینطور است در این مقاله با من همراه باشید تا روش‌های مهم در تقویت و بهبود زبان انگلیسی شما را معرفی کنیم.

  1. در حین مطالعه صحبت کنید

    زبان انگلیسی

اگر شما به تنهایی درس می‌خوانید احتمالا متوجه این موضوع شده‌اید که تمام زمان مطالعه شما در سکوت سپری می‌شود. این موضوع در زمان انجام تکالیف و تمرین‌ها اشکالی ندارد اما در زمان مطالعه و یا یادگیری کلمات جدید به ضرر شما است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در زمان مطالعه با صدای بلند این کار را انجام دهید.

می‌توانید از ابزارهای رایانه‌ای که این اجازه را به شما می‌دهند که به جای تایپ کردن متن آن را بخوانید استفاده کنید. زمانی که شما در سکوت یا ذهن خود یک کلمه را می‌خوانید هیچ مشکلی در تلفظ و ادا کردن آن ندارید، اما درست زمانی که آن کلمه را با صدای بلند تکرار کنید متوجه اشکالات تلفظی خودتان می‌شوید.

  1. ضبط صدای خودتان

  2. زبان انگلیسی

شاید شما هم جزو آن دسته از افراد  باشید که از گوش کردن به صدای ضبط شده خودشان متنفرند. باید به شما بگوییم این کار هر چقدر هم که سخت باشد یکی از موثرترین روش‌های یادگیری است. در زمان ضبط صدای خودتان به طور خاص بر صداهایی که بیشترین مشکل را برای شما دارند تمرکز کنید. به اشتباه تلفظی در ترکیب‌های w و v دقت کنید. سعی کنید بعد از گوش کردن به صدای ضبط شده خودتان و پیدا کردن اشکال به یک فرهنگ لغت مراجعه کنید تا سریع‌تر اشکال را برطرف نمایید.

  1. یک رفیق مطالعه جدید پیدا کنید

اگر صحبت کردن با یک فرد شما را می‌ترساند سعی کنید با یک حیوان خانگی این کار را انجام دهید. از ویژگی‌های صحبت با حیوانات خانگی می‌توان به : برداشته شدن فشار روانی از روی شما، قطع نشدن صحبت‌های شما حین مکالمه و تمرکز بر روی بیرون آوردن کلمات اشاره کرد. درصورتی که امکان نگهداری از یک حیوان خانگی را ندارید می‌توانید در آیینه با خودتان حرف بزنید.

  1. دوستی با دیگر افراد محلی

افراد زیادی هستند که ممکن است مانند شما در حال یادگیری زبان انگلیسی باشند. این افراد را پیدا کنید و با هم به مکالمه و یادگیری زبان بپردازید. شما می‌توانید باهم گروه‌های کوچک و بزرگی را تشکیل دهید که به دیدن‌ فیلم‌های انگلیسی بروید و یا حتی شام‌هایی با مکالمات انگلیسی را ترتیب دهید.

ماهی چندبار باهم ملاقات کنید و تنها مکالمات انگلیسی داشته باشید. این نکات راهم به یاد داشته باشید که اشکالات یکدیگر را تقویت نکنید و در صورت آشنا نبودن به تلفظ یک کلمه یا جمله به آن‌ها به شکل یک گروه بزرگ نگاه کنید.

  1. گوش کنید

    زبان انگلیسی

گوش کردن و صحبت کردن به عنوان دو دوست می‌توانند به شما کنند. سعی کنید به برنامه‌های رادیویی انگلیسی زبان، پادکست‌ها و برنامه‌های تلویزیونی گوش کنید. گوش کردن به طور مداوم می‌تواند به شما کمک کند تا در زمان یک مکالمه نیز به طرف مقابلتان به خوبی گوش دهید و گفت و گوی خوبی را داشته باشید.

کلام آخر

در آخر این مقاله قصد داریم که به شما بگوییم با شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین ما می‌توانید زیر نظر بهترین اساتید به آموزش زبان انگلیسی بپردازید


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir