5 توصیه مهم در یادگیری مقدماتی زبان آلمانی

 

یادگیری مقدماتی هر زبانی اگر به طور درست انجام نشود می‌تواند بعدها در سطوح بالاتر دردسر ساز شود. همچنین شروع فرایند یادگیری زبان جدید بسیار اهمیت دارد. یادگیری زبان جدید همیشه لذت بخش بوده و هست؛ اما اگر دو نکته‌ای که در بالا ذکر شد رعایت نشوند ممکن است در میانه راه از کرده خود پشیمان شوید.

در این مقاله توصیه‌هایی را برای شروع یادگیری زبان مقدماتی برای شما آورده‌ایم که می‌توانند هم در یادگیری زبان آلمانی و هم زبان‌‌های دیگر بسیار موثر و کاربردی باشند.

پیدا کردن سبک یادگیری

شاید اولین سوالی که هر زبان آموز از مدرس خود یا دیگر زبان آموزان بپرسد این است که بهترین سبک یادگیری چیست؟ جواب این سوال را ما به شما می‌دهیم، سبک یادگیری هر فرد با دیگری متفاوت است و هر زبان آموز باید سبک یادگیری مختص به خود را پیدا کند. به اعتقاد زبان شناسنان با پیدا کردن سبک یادگیری خودتان سرعت یادگیری شما تا 40 درصد افزایش پیدا می‌کند.

در ادامه سه سبک یادگیری را برای شما آورده‌ایم که می‌تواند در پیدا کردن سبک شخصی خودتان کمک کننده باشد:

  • بصری(visual) یادگیری به کمک تصاویر.
  • شنیداری (auditory) یادگیری به کمک فایل‌های صوتی.
  • جنبشی (kinesthetic) یادگیری ازطریق تعامل با دیگران و شرکت درکلاس.

یادگیری 30 لغت در هر روز

اگر هر روز بتوانید 30 لغت جدید را یاد بگیرید بعد از حدود 3 ماه شما 70 درصد از لغات مورد نیاز سطح مقدماتی و متوسطه را خواهید آموخت.

  • سعی کنید هر روز کلمات را در قالب جمله به کار ببرید تا فراموشتان نشود.
  • مطمئن شوید که کلمات پرتکرار و رایج را بیآموزید.
  • هر چیزی که در محیط خود را می‌بینید را به زبان آلمانی صدا کنید.
  • همیشه لیستی از لغات همراهتان باشد برای این کار می‌توانید از فلش کارت‌ها و موبایلتان استفاده کنید.

یادگیری اصولی گرامر

منظور از یادگیری اصولی گرامر درک تفاوت اسم‌ها و افعال است که از آن چیزی که فکر می‌کنید مهم‌تر است. در هر زبانی یادگیری گرامر به یادگیری سریع‌تر آن زبان کمک می‌کند و هم باعث می‌شود که در زمان مکالمه اشتباه نکنید. سعی کنید در همین  ابتدای کار بر روی صحیح تلفظ کردن کلمات کارکنید.

خودتان را در آلمانی غرق کنید

بعد از این که شروع به یادگیری زبان کنید ذهن شما به صورت اتوماتیک سعی می‌کند که ازکلمات و جملات یادگرفته شده استفاده کند و برای کمک بیشتر به این موضوع می‌توانید به خواندن متن و داستان‌های آلمانی و نوشتن آن‌ها بپردازید.

در ادامه سه روش موثر در این موضوع را برای شما بیان کرده‌ایم:

  • می‌توانید از کتاب‌های آموزش زبان برای کودکان استفاده کنید.
  • پیداکردن داستان‌های موردعلاقه خودتان به زبان آلمانی و نوشتن در مورد آن‌ها یک ایده فوق العاده است و حتما از آن استفاده کنید.
  • مجله‌ای به زبان آلمانی تهیه کنید، بخوانید و نظر خود را در چند خط یا پاراگرف به آلمانی بنویسید.

به فایل‌های صوتی آلمانی گوش کنید

با گوش دادن به اخبار، فیلم و سریال و پادکست‌های آلمانی زبان بهتر تلفظ کلمات و ترکیب بندی جملات را میآموزید و یاد می‌گیرید.

کلام آخر

بعد از انجام تمام این کارها می‌توانید شروع به صحبت به زبان آلمانی کنید؛ اما اگر قبل از آن این کار را انجام دهید ممکن است اشتباهاتی در گرامر و تلفظ شما به وجود بیاید که بعد ها برطرف کردن آن کار دشواری است. آموزش مقدماتی زبان آلمانی حساس و مهم است و بهتر است برای این کار حتما زیر نظر یک مدرس باشید یا با شرکت در یک دوره آموزشی این کار را انجام دهید.


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir