4 زبان زیبای دنیا

 

به طور کلی نمی‌توان گفت که کدام زبان زیبا‌ترین زبان دنیا است. بر اساس یک گزارش اینترنتی عوامل و علت‌های گوناگونی برای تعیین این که کدام زبان زیباست وجود دارد. 3 زبان ایتالیایی، انگلیسی و آلمانی به دلایل مختلفی به عنوان زیباترین زبان‌ها شناخته شده‌اند.

در کل انتخاب زیباترین زبان یک موضوع سلیقه‌ای است، شما بر اساس زبان مادری خودتان و این که در معرض کدام زبان خارجی تا چه حد بوده‌اید می‌تواند به انتخاب شما در زیباترین زبان تاثیر بگذارد.

بعضی از نیتیو‌ها یا بومیان یک زبان معتقدند به دلیل نبود برخی از صداها در زبان‌های دیگر و سختی درک آن باعث زیبایی زبان آن‌ها می‌شود.

دلایل جذاب به نظر رسیدن یک زبان

چه دلایلی وجود دارد تا یک زبان زیبا به نظر برسد و یک فرد این نتیجه گیری را داشته باشد که آن زبان بهترین زبان دنیاست؟ ما این دلایل را در ادامه برای شما بررسی کرده‌ایم.

  • مزایای اجتماعی ـ اقتصادی و حرکتی که از دانستن یک زبان بدست می آید. بعنوان مثال، در سالهای اخیر، به این دلیل که در مناطق با رشد اقتصادی بالا با زبان چینی مندرین صحبت می‌شود این زبان محبوبیت زیادی در میان جوامع پیدا کرده است بنابراین، می توان گفت که به کمک زبان مندرین فرصت های شغلی زیادی را ایجاد می شود.
  • توانایی استفاده از زبان برای صحبت با تعداد زیادی از افراد. زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و با کمک می‌توانید با مناطق کوچک ارتباط داشته باشید. دانستن زبان انگلیسی مساوی است با یافتن دوستان جدید در دیگر کشورها و برقراری ارتباط با دیگر نقاط جهان است. همین امر باعث شده تا زبان انگلیسی به عنوان زیباترین زبان دنیا شناخته شود.
  • کشورها و مردمی که یک زبان را صحبت می کنند چه عقیده ای در مورد آن دارند. بعنوان مثال، ایتالیا کشوری بسیار عالی برای زندگی همراه با کوهها، دریا، غذاهای خوشمزه، مردم خونگرم و صمیمی که تمامی این‌ها باعث شده تا برخی زبان ایتالیایی را زبان عشق بنامند و تصورکنند که زبانی زیبا، جذاب و نرم است.

همان طور که مشاهده کردید عوامل زیادی در زیبایی یک زبان تاثیر گذار است و این که نحوه ارتباط فرد با بومیان آن زبان چگونه بوده است و چه تجربه‌ای از این ارتباط دارد، میزان علاقه فرد به آن زبان و حتی آهنگ مورد علاقه به همان زبان به چه میزان است.

این موضوع را هم به یاد داشته باشید که تمامی زبان‌ها به هر شکلی زیبا هستند و هویت یک ملت را نشان می‌دهند. در ادامه این مقاله به بررسی دلایل زیبایی 3 زبان انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی می‌پردازیم.

زبان فرانسوی زیباترین زبان گفتاری

فرانسوی تنها زبانی که رضایت یکسان مردم سراسر جهان را با توجه به زیبایی  خود، جلب کرده است. طبق نظر سنجی‌های آنلاین صحبت به زبان فرانسه جذابیت ویژه‌‌ای در بین تمامی مردم جهان دارد. زبان فرانسوی به عنوان زبانی  نرم، روان، زیبا و بسیار خوشایند توصیف شده است. با حرف غیر قابل تلفظ “r”، واکه خیشومی “en”، “in” و “un” صدا می دهد که فرد غیر بومی آن را بسیار موزون و رمانتیک می شنود. جایگاه اجتماعی بسیار بالای فرانسه موجب شده تا زیباترین زبان گفتاری جهان شود.

آلمانی زیباترین زبان آهنگ

شاید شما هم فکر کنید که زبان آلمانی زننده به گوش می‌رسد، اما باید به شما بگوییم که این زبان می‎‌تواند بسیار رسا، نرم و رمانتیک باشد مخصوصا اگر همراه با خوشی باشد. به یک آهنگ آلمانی گوش دهید، سعی کنید گوشتان شیفته آن شود و احساساتتان شکوفا شوند.

انگلیسی زیباترین زبان پشت صحنه

انگلیسی پرکاربرد ترین زبان دنیا است، 1.6 بیلیون نفر بومی و غیر بومی به این زبان صحبت می کنند. در طول تاریخ این زبان تحت تاثیر مهاجمان نروژ قدیم، فرانسوی، لاتین، یونانی و بسیاری دیگر قرار گرفته است. این افراد با شکل دادن به ساختارهای جمله، تلفظ و لغت باعث زیبا و جذاب شدن زبان انگلیسی امروزی شده‌اند به عنوان مثال ، skipper and shipper (ناخدای کشتی )، end and conclusion (پایان)، pork and pig (خوک) از انگلیسی قدیم، verify (تایید کردن) از فرانسوی و confirm (از لاتین) وارد این زبان شده‌اند. پشت هر کلمه، لحن و یا پایان جمله یک داستان جذاب تبادل و مهاجرت دیده می شود. اگرچه انگلیسی به عنوان زبان عملی و آسان آموز تلقی می شود، ولی پر از سخنان عجیب وغریب جالب است.

ایتالیایی زیباترین زبان بدن

زبان ایتالیایی اولین زبانی است که به هنگام فکر کردن به یک زبان آتشین  و جذاب به ذهن خطور می‌کند. این زبان آواز نه تنها بسیار با مزه است که با اشارات احساسی دست به موقعیت‌ها و عبارات خاصی مرتبط می‌شود.

اشاره با سر ودست یک نوع از زبان بدن است که به ایتالیایی‌ها انرژی و قدرت فوق العاده‌ای می‌دهد. ایتالیایی ها بیش از 200 حرکت دست را در مکالمات روزمره خود با کودکان، افراد میانسال و حتی سیاستمداران تلویزیون محلی مورد استفاده قرار می دهند.

کلام آخر   

در این مقاله با 4 زبان زیبای دنیا آشنا شدیم و دلیل زیبایی هرکدام را بررسی کردیم، حال اگر قصد یادگیری هرکدام را دارید فقط کافیست در دوره آموزشی زبان‌های خارجی مجموعه ما شرکت کنید.


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir