10 شغل پر درآمد رشته زبان انگلیسی

 

در مقالات قبلی ما در مورد تاریخچه زبان انگلیسی، صحبت کردیم. اگر شما هم می‌خواهید بدانید که بعد از فارق التحصیلی در رشته زبان یا بعد از پایان دوره‌های آموزش آزاد با مدرکی که در دست دارید در چه مشاغلی می‌توانید فعالیت داشته باشید. این مقاله را تا پایان ادامه دهید تا با 10 شغل پر درآمد این رشته آشنا شوید.

وزارت امور خارجه

 اصلی ترین مرکز برای جذب فارق التحصلان رشته زبان وزارت امور خارجه است. مترجم جلسات کاری، رفتن به سفرهای کاری و ماوریت‌ها همراه با دیگر افراد سازمان، ترجمه انگلیسی به فارسی یا بالعکس نامه‌های اداری و …… از وظایف افراد استخدام شده با مدرک زبان انگلیسی است.

ویرایشگر یا ناشر

وظیفه یک ویرایشگر نظارت بر مطالب نوشته شده قبل از چاپ یا انتشار در فضای مجازی است. شما به عنوان یک ویرایشگر می‌توانید ویراستاری مقالات دانشجویان و پروژه‌های آن‌ها را بر عهده بگیرید و به نویسنده آن‌ها برای رفع اشکالات کمک کنید. 

نویسنده

حوزه‌های مختلفی برای فعالیت یک نویسنده وجود دارد، مانند: نوشتن کتاب و فیلم‌نامه، نوشتن متن سخنرانی‌ها، پست‌های بلاگ، مقالات و ……… . شرکت‌های دولتی و خصوصی زیادی وجود دارند که افراد مسلط به زبان انگلیسی را برای تنظیم نامه‌های ادارای و متون انگلیسی مورد نیاز برای شرح در جلسات خارج از کشور، استخدام می‌کنند. همچنین نویسندگان می‌توانند در حوزه تولید محتوای انگلیسی برای سایت‌ها فعالیت کنند.

شرکت‌های هواپیمایی یا آژانس‌های گردشگری

شرکت‌های هواپیمایی برای امور مربوط به ویزا و پروازهای خارجی به دنبال استخدام افرادی با دانش زبان انگلیسی هستند.  همچنین آژانس‌های مسافرتی برای راهنمای تور مسافرین خارجی که به ایران سفر می‌کنند یا ایرانی‌هایی که قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند از مهارت و دانش زبان انگلیسی افراد استقبال می‌کنند.

خلبان یا مهماندار هواپیما

یکی از لازمه‌های فعالیت در حوزه خلبانی تسلط بر دانش زبان انگلیسی است. اگر با هواپیما به مسافرت رفته باشید؛ ممکن است متوجه این موضوع که مهمانداران هواپیما یک بار به فارسی و یک بار به انگلیسی دستورات لازم و خوش آمد گویی را بیان می‌کنند شده باشید. این موضوع به دلیل احتمال وجود مسافر خارجی در هواپیما است. این دلایل باعث می‌شوند که با داشتن دانش کافی زبان انگلیسی در کنار دیگر ویژگی‌ها بتوانید در این حوزه فعالیت کنید.

 

تدریس خصوصی

شما در هر رشته‌ای که دانشجو یا فارق التحصیل باشید می‌توانید به صورت خصوصی تدریس کنید. از مزیت‌های تدریس خصوصی می‌توان به مدیریت زمان تدریس توسط خودتان و امکان فعالیت حتی در دوران دانشجویی اشاره کرد. به عنوان فردی که قصد شروع فعالیت در رشته زبان را دارید باید به شما بگویم که به دلیل رشد چشمگیر مهاجرت به کشورهای اروپایی شما به عنوان یک مدرس از یک بازار کار همیشگی برخوردار هستید.

مترجمی زبان انگلیسی

شغل مترجمی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی با دانش زبان انگلیسی باشد. یک مترجم زبان انگلیسی می‌تواند در مراکز آموزش خصوصی و دولتی، وزارت امور خارجه و حتی شرکت‌هایی که در زمینه بازرگانی و صنعت فعالیت دارند مشغول به کار شود.

تدریس در مدارس

اگر فکر می‌کنید که برای تدریس در مدارس حتما باید در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کرده باشید، باید بگویم که اشتباه است. مدارس خصوصی و غیر دولتی به راحتی می‌توانند از افرادی که مدرک زبان انگلیسی دارند و یا حتی دانشجویان این رشته به عنوان دبیر زبان انگلیسی بهره ببرند.

واحد امور بین الملل

افزایش ارتباط بین شرکت‌ و سازمان‌ها در کشورهای مختلف باعث افزایش تقاضا برای افرادی با مهارت و دانش انگلیسی به عنوان رابط در امور بین‌المللی و مترجمی شده است. شما می‌توانید با کسب تجربه و مهارت در این زمینه به عنوان نماینده شرکت به سفرها و ماموریت‌های خارج از کشور بروید و از حقوق و مزایای خوبی برخوردار شوید.

تاسیس آموزشگاه

فرقی نمی‌کند شما در شهری بزرگ ساکن باشید یا کوچک، امروزه نیاز به آموزشگاه زبان به یک ضرورت تبدیل شده است. از لحاظ قانونی افرادی که دارای مدرک معتبر در رشته زبان باشند صلاحیت لازم برای تاسیس یک آموزشگاه زبان را دارند.

کلام آخر

در حال حاضر روابط بین المللی در بین کشورها و ملت‌های مختلف بیشتر از پیش شده‌است. همین امر باعث می‌شود که نیاز به یادگیری زبان بیشتر از هر وقت دیگری باشد. به ویژه برای افراد متقاضی مهاجرت که ملزم به  شرکت در آزمون‌های ارزیابی زبان انگلیسی هستند. پیشنهاد ما به همه افراد با هر هدف و برنامه‌ای، شرکت در دوره زبان‌های خارجی مجموعه کیش تک است.


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir