خودروهای جدید سالین رونمایی شدند؛ بازگشت ابرخودرو S7

پردیس فناوری-طرح مشاوره تخصصی وصنعت ومدیریت-گروه فناوری

خودروهای جدید سالین رونمایی شدند؛ بازگشت ابرخودرو S7

شرکت خودروسازی سالین آمریکا اقدام به رونمایی از دو محصول جدید شامل یک کراس‌اور و یک مدل برقی کرده است که در بازار چین به فروش خواهند رسید.

 

چند هفته‌ای است که برند سالین وارد بازار چین شده است. این خودروساز آمریکایی که بیشتر به خاطر تیونینگفورد موستانگو تولید ابرخودرو سالین S7 شناخته می‌شود؛ حالا در چین از یک خودروی برقی و یک مدل کراس‌اوررونمایی کرد. سالین برای طرفداران خود یک خبر خیلی خوب هم دارد و آن بازگشت دوباره‌ی سوپر اسپرت S7 به خط تولید است. البته تولید این سوپر اسپرت به‌صورت محدود خواهد بود.

saleen electric car

 

خودروی شهری الکتریکی سالین با نام Maimai شناخته می‌شود و از یک موتور برقی ۱۰۷ اسب بخاری استفاده می‌کند. گرچه قدرت این خودرو خیلی بالا نیست ولی در عوض شعاع حرکتی ۳۰۵ کیلومتر دارد که برای تردد شهری بسیار مناسب است

 

saleen cuv

 

همان‌طور که در تصاویر می‌بینید خودروی برقی سالین چندان ظاهر خاص و زیبایی ندارد و بدنه‌ی آن نیز دارای روکش پلاستیکی است. این خودرو ابعاد بسیار کوچکی دارد و تنها ۲ سرنشین را می‌تواند حمل کند. سالین نسخه‌ی اسپرت Maimai را هم تولید خواهد کرد که نمای جلوی متفاوتی دارد و یک اسپویلر نیز در عقب آن نصب می‌شود.

 

saleen electric car

 

خودروی بعدی سالین برای بازار چین یک کراس‌اور با نام MAC است. در نمای جلوی این کراس‌اور جلو پنجره‌ی کشیده دیده می‌شود که در دو سمت آن چراغ‌های LED قرار دارند. نمای جلوی این مدل تهاجمی است و بدنه‌ی آن نیز روکش پلاستیکی دارد. از دیگر مشخصه‌های کراس‌اور سالین می‌توان به سقف شیب‌دار آن اشاره کرد.

 

saleen cuv

 

MAC از یک پیشرانه‌ی احتراق داخلی با قدرت ۴۰۰ اسب‌بخار و گشتاور ۴۵۰ نیوتون‌متر استفاده خواهد شد. اطلاعات بیشتری از مشخصات فنی MAC منتشر نشده است اما انتظار می‌رود که به سیستم چهار چرخ محرک هم مجهز باشد.