پروژه فیبر نوری مشروط شد

پروژه فیبر نوری مشروط شد

دپارتمان فناوری اطلاعات کیش تک ؛ طبق اعلام رئیس رگولاتوری، شرکت مخابرات تا ۲۷ تیر وقت دارد به موضوع مطالبات بازنشستگان و همکاری در پروژه فیبرنوری رسیدگی کند تا مشکل پروانه‌اش رفع شود.


به دنبال موضوع رد درخواست تمدید پروانه شرکت مخابرات ایران از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، عیسی زارع‌پور هم اعلام کرد که «اگر این شرکت به تعهدات خود برای افزایش کیفیت شبکه عمل نکند، دلیلی برای تمدید پروانه این شرکت نمی‌بینیم». همین مسئله باعث شد درگیری‌های میان وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات ایران بیش از پیش شود.

البته همان‌طور که زارع‌پور هم گفته بود که اگر شرکت مخابرات تضمین‌های لازم برای ارتقای کیفیت شبکه‌ی خود و بهبود خدمت‌رسانی به مردم را ارائه دهد، کاملاً آماده هستیم که در قالبی جدید به این شرکت پروانه بدهیم، حالا امیر محمدزاده لاجوردی، رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، هم اعلام کرده است:

«درباره همه موارد گفته شده در نامه مانند تبدیل وضعیت ایثارگران و مطالبات بازنشستگان و پروژه فیبرنوری منازل کسب و کارها تا ۲۷ تیر فرصت دادیم تا شرکت مخابرات وضعیت پروانه را مشخص کند و در حال حاضر توافق شده و شبانه روزی وقت می‌گذارند و امیدواریم تا ۲۷ تیرماه الحاقیه آن را ارائه کنیم.»

موضوع مطالبات بازنشستگان شرکت مخابرات از مواردی بود که پیش از این هم وزارت ارتباطات در آن ورود کرده و در صدد رفع آن بود. علاوه بر این، یکی از گلایه‌های همیشگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت مخابرات ایران بحث عدم همکاری این شرکت در پروژه فیبر نوری است. وزیر ارتباطات در همین رابطه گفته بود:

«در‌حال‌حاضر، پروژه‌ی اصلی و محوری ما طرح فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها است که هشت اپراتور کار روی آن را شروع کرده‌اند؛ اما شرکت مخابرات هنوز اقدامی نکرده است.»

بنابراین، این دو موضوع به اصلی‌ترین اختلاف میان وزارتخانه و مخابرات تبدیل شده است. هرچند وزیر ارتباطات به این نکته هم اشاره کرده بود که شکایت از وضعیت تلفن و اینترنت ثابت شرکت مخابرات در صدر شکایت‌های مردمی ثبت‌شده در سامانه ۱۹۵ قرار دارد و این موضوع هم در رد درخواست صدور پروانه این شرکت مؤثر است اما ظاهراً این توافق میان این وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات ایران صورت گرفته که در صورت حل مشکل مطالبات بازنشستگان و همکاری این شرکت در پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها مشکل عدم صدور مجوز مرتفع خواهد شد.


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir  
آپارات kishtech