نمره مورد نیاز آیلتس برای مهاجرت

در مقاله قبلی به بررسی کامل آزمون آیلتس پرداختیم، و در این مقاله قصد داریم تا یکی از پر تکرار ترین سوالات متقاضیان مهاجرت و دانشجوها را پاسخ دهیم.

نمره آیلتس مورد قبول کانادا برای مهاجرت

برای پذیرش اقامت شما در کانادا باید تسلط خودتان بر زبان انگلیسی را اثبات کنید. یکی از آزمون‌های محبوب برای این‌کار آزمون آیلتس است. این آزمون برای انتخاب در سازمان‌های آموزشی، انجمن‌های حرفه‌ای و کارفرمایان سراسر کانادا مورد قبول می‌باشد.

نمره آیلتس در حقیقت مورد پذیرش تمام دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا است. همچنین همه انجمن‌ها و نهادهای حرفه‌ای حداقل‌ترین نمره قابل ‌قبول زبان انگلیسی را برای ثبت‌ نام و پذیرش در نظر گرفته‌اند. اما این که چه نمره آیلتسی مورد قبول است، به ویزای شخص متقاضی و سازمان مورد نظر مربوط می‌شود. برای اطلاع دقیق از این موضوع بهترین راه مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر است. سایت دانشگاه‌ها اطلاعات زیادی را ارائه می‌دهند که یکی از آن ها نمره زبانی مورد نیاز است. شما می‌توانید در صفحه مربوط به مقطع و رشته خود در صفحه دانشگاه، از بخش requirements ، نمره زبان مورد نیاز را چک کنید.

 

 

نمره 6.5 حداقل نمره برای آیلتس آکادمیک است. میانگین نمره برای هر چهار مهارت نیز حداقل باید 6 باشد که این موضوع بستگی به ضرورت‌ها و حداقل‌های هر موسسه و برنامه شخص دارد. برای ویزای دانشجویی کانادا به نمره 5.5 در هر چهار مهارت و به طور کلی میانگین 6 نیاز است. همچنین برای.دوره‌های تحصیلی ارشد به بالا به حداقل نمره میانگین 6.5 و در هر چهار مهارت به حداقل نمره 6 نیاز است.

این نکته را نیز به یاد داشته باشید که در صورت دریافت نکردن حداقل نمره در یکی از مهارت ممکن است پذیرش مشروط دریافت کنید، در این نوع پذیرش شما باید تا تاریخ مشخصی نمره مورد نظر را کسب کنید یا این ‌که بعد از ورود به کشور در دوره‌های زبان شرکت کنید.

اغلب دانشگاه‌های کانادا برای رشته‌های مهندسی نمره کلی 6.5 را درخواست می‌کنند. معدود دانشگاه‌های قوی حداقل نمره 7 را لازم دارند، مثل دانشگاه مک‌ گیل (Mcgill).

نمره آیلتس مورد قبول نیوزلند

اولین اقدام برای مهاجرت به کشور نیوزلند داشتن نمره آیلتس است. افراد متقاضی کار، زندگی و تحصیل در نیوزلند با داشتن نمره آیلتس نشان می‌دهند که توانایی و تسلط لازم در زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط را دارند.

با داشتن نمره آیلتس به طور کامل مطمئن خواهید بود که تمام دانشگاه‌ها، کالج‌ها و موسسه‌های حرفه‌ای در این کشور درخواست پذیرش شما را قبول می‌کنند. حداقل و حداکثر نمره آیلتس در این کشور نیز مانند کاندا به ویزای شخص متقاضی و موسسه‌ای که قصد کار یا تحصیل در آن دارد مربوط می‌شود. برای مهاجرین کاری حداقل نمره برای پذیرش 5/6 است.

 

نمره آیلتس مورد قبول انگلستان

هر سه مدرک آیلتس یعنی آیلتس جنرال، آکادمیک و لایف اسکیلز مورد پذیرش اداره مهاجرت و ویزای انگلستان است. متقاضیان براساس الزامات موسسه مورد نظرشان در هریک از آزمون‌ها شرکت کرده و نمره مورد قبول را کسب کنند. آزمون آیلتس برای ویزا و مهاجرت به انگلستان توسط شرکای آیلتس شامل بریتیش کنسیل (British Council) و (IDP -IELTS Australia and Cambridge Assessment English) مدیریت می‌شود. نتایج و نمرات آیلتس مورد پذیرش تمام دانشگاه‌ها، موسسات و کالج‌های بریتانیا است. برای کسب ویزای درجه یک عمومی حداقل نمره 7 آیلتس در هر یک از چهار مهارت نیاز است. همچنین برای ویزای درجه 4 سطح تحصیلات تکمیلی و بالاتر حداقل به آیلتس 5.5 نیاز خواهید داشت.

کلام آخر

اگر قصد مهاجرت به یک کشور خارجی را دارید، اگر قصد شرکت در آزمون‌های آیلتس را دارید پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون آیلتس است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از این لینک استفاده کنید.


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir