مفاهیم و کاربرد فناوری اطلاعات IT

فناوری اطلاعات (IT)

دپارتمان فنی و مهندسی کیش تک ؛

مفاهیم فناوری اطلاعات:

به معنی و مفهوم بسیار ساده یعنی علم استفاده از یک سری ابزار که این ابزار همان پردازش، نگهداری، جمع آوری، ذخیره، توزیع، انتقال، امنیت است که بر روی اطلاعات اعمال میشود. این تعریف برای کسانی که بخواهد با فناوری اطلاعات IT آشنا شوند؛ تعریفی مناسب و کاملاً ساده و شفاف است.

فناوری اطلاعات ITمخفف ( Information Technology)است. سه پارامتر اساسی در این رشته سخت افزار،نرم افزار وفکر افزار (مدیریت دانش ) است. علم IT در سه مفهوم زیر پردازش شده است:

فناوری : کاربردی کردن علم
پردازش : مدیریت بر روی اطلاعات
اطلاعات : داده های پردازش شده

پوستر-فناوری-اطلاعات

کاربرد‌های فناوری اطلاعات

دولتهای الکترونیکی

کاربرد شبکه اینترنت توسط سازمانهای دولتی جهت ارایه خدمات و اطلاعات به مردم، شرکت ها و سایر سازمانهای دولتی یکی از تعاریف دولت الکترونیک است.

متخصصان و کارشناسان، دولت الکترونیکی را سازمان مجازی بدون ساختمان و دیوار توصیف می کنند که خدمات دولتی را بدون واسطه بصورت 24 ساعته و هفت روز هفته به مشتریان ارایه میدهد.

شهرهای الکترونیکی

با عملی شدن نظریه ایجاد شهرهای الکترونیکی، شهروندان می توانند از طریق اینترنت هر زمان یا هر مکان به اطلاعات و یا خدمات آموزشی، تفریحی، تجاری، اداری، و بهداشتی دسترسی پیدا کنند.

آموزش الکترونیکی

مفاد آموزشی در آموزش الکترونیکی با آموزش سنتی متفاوت است، بطوری که در آموزش الکترونیکی 40 تا 50 درصد متن آموزشی از طریق استاد و بقیه درس از طریق همکاری و ارتباط مستمر دانشجویان تعیین و تدوین می شود.

تجارت الکترونیکی

تجارت الکترونیکی به عنوان یکی از مباحث مهم فناوری اطلاعات و ارتباطات مورد تاکید کارشناسان بوده و با سرعت در حال جایگزین شدن تجارت سنتی است. در کل نظام خرید و فروش الکترونیکی اولین مشخصه آن سرعت، دقت، صحت، کنترل آمار و ارقام و استفاده صحیح از فرمهای استاندارد مربوطه بسیار حائز اهمیت می باشد.

نتیجه گیری

در ادامه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات مشاغل پر کاربرد نیز در این زمینه به وجود آمده‌اند. مشاغلی که نیازمند دانش و اطلاعات در این زمینه‌اند.اگر علاقه مند به این حوزه هستید، در زمینه ICT، می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

مدیر:

یکی از مشاغل مهمی‌ست که موقعیت آن به شدت بر فناوری اطلاعات و ارتباطات متکی است.

تحلیلگر توسعه دهنده:

شخصی که سیستم‌های اطلاعاتی را طراحی می‌کند و یاد می‌گیرد که چگونه نرم‌افزار را ارتقا دهد و سخت افزار چگونه کار می‌کند.

مهندس:

شخصی که می‌تواند کار نرم افزاری برای توسعه و پیاده‌سازی برنامه‌های کاربردی برای سیستم انجام دهد.

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

نشانی : خیابان جمالزاده شمالی نبش کوچه سرو پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵

شبکه های اجتماعی پردیس فناوری کیش :

کانال‌تلگرام: kishtech@

 اینستاگرام :   rahyaranlms         kishtech.ir

آپارات:  kishtech