آشنایی با انواع پله برقی

در دو مقاله قلبی درمورد لیست ایرادات فنی و غیر فنی پله برقی و موارد ایمنی استفاده از پله برقی صحبت کردیم و در این مقاله قصد داریم تا با انواع پله برقی و ظاهر آن‌ها آشنا شویم. پس اگر قصد راه اندازی یک پله برقی در ساختمان خود را دارید این مقاله رو از دست ندهید.

پله برقی موازی

 

احتمالا در مترو، مرکز خرید و یا اماکن عمومی این مدل از پله برقی‌ها را دیده باشید. پله برقی‌های موازی در یک جهت قرار دارند و خلاف یکدیگر حرکت می‌کنند. این نوع از پله برقی، فضای کف بیشتری استفاده می‌کند و مشخص شده که نسبت به دیگر مدل‌ها گران‌ تر هستند و کارایی کم تری دارند.

پله برقی متقاطع یا ضربدری

پله برقی‌های ضربدی جمع و جورتر هستند، در یک جهت حرکت می‌کنند و فضای کم تری را اشغال می‌کنند. آرایش پله برقی ضربدری محبوب ‌ترین پله در بین دیگر پله برقی‌ها است. ورودی و خروجی هر پله در ابتدای وردوی و خروجی پله دیگر قرار می‌گیرد. محل استفاده از این پله ‌ها در سالن‌های سینما، فرودگاه و فروشگاه‌های بزرگ است.

این مدل مزایای بیشتری نسبت به دیگر مدل‎ها دارد که در ادامه برای شما بیان شده است.

  • هزینه نصب نسبتاً کم.
  • پله برقی متقاطع یا ضربدری در کنار هم با فضای کم قرار می‌گیرند.
  • این پله برقی‌ها تا پنج طبقه به راحتی و بدون هیچ گونه مزاحمتی قابل استفاده هستند.

پله برقی موازی چندگانه

پله برقی موازی چندگانه از دو یا چند پله برقی موازی در کنار هم طراحی و ساخته می‌شود.

پله برقی قابل دسترسی با ویلچر

این مدل فقط در ژاپن مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای بیماران و افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند طراحی شده است. هنگامی که ویلچر بر روی پله برقی قرار می‌گیرد به طور خودکار به حالت ویژه تغییر می‌کند؛ در این حالت 3 پله برای ویلچر استفاده می‌شود. در ویدیوی زیر به طور روش کار این مدل از پله برقی نمایش داده می‌شود.

 

 

کلام آخر

4 مدل از پله برقی‌های مورد استفاده در این مقاله بیان شدند و امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد. در انتهای مقاله قصد داریم تا دوره تعمیرات و عیب یابی پله برقی را به شما معرفی کنیم. در این دوره شما مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک تکنسین پله برقی را آموزش می‌بینید و بعد از دریافت مدرک معتبر بین المللی می‌توانید در این حوزه فعالیت کنید.


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir