9 نکته در مورد وردپرس که باید بدانید

قبل از بیان نکات بهتر است که با خود وردپرس آشنا شویم. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا(CMS) است؛ که توسط آن می‌توانید بدون نیاز به دانش کد نویسی برای خودتان یک سایت ساخته و از آن استفاده کنید. از طریق وردپرس می‌توانید بدون هیچ ‌گونه دانش کد نویسی سایت خود را از تمام جنبه‌ها و زوایا شخصی سازی کنید. در ابتدا وردپرس یک بستر برای ساخت و مدیریت سایت‌های ابتدایی ساده بود. اما امروزه وردپرس به یک بستر حرفه‌ای و قدرتمند برای ساخت و طراحی هرگونه سایتی توسعه یافته است.

همین موضوع باعث شده که سایت‌های CNN(اخبار)، NFL(لیگ ملی فوتبال امریکا)، Tech Chrung(اخبار تکنولوژی و استارت آپ‌ها) و TED(تکنولوژی، طراحی و سرگرمی) از این فضا برای انتشار محتوای خودشان استفاده کنند.

هرتوسعه دهنده صاحب وردپرس

به دلیل متن باز بودن پلتفرم وردپرس هرتوسعه دهنده‌ای می‌تواند با هر مهارت و تجربه‌ای صاحب وردپرس شود و در این محیط فعالیت خودش را آغاز کند. با مراجعه به سایت وردپرس می‌توانید آن را دریافت کنید و بعد از اعمال تغییرات به نام خودتان آن را منتشر کنید.

پایه گذاری بر روی یک سیستم محتوای دیگر

تمامی کدهای وردپرس توسط برنامه نویسان نوشته نشده است. این سیستم مدیریت محتوا بر روی یک سیستم محتوای دیگر به نام B  که تمام قابلیت‌های لازم برای توسعه بود راه اندازی شد. با استفاده از قابلیت متن باز بودن B بعد از دریافت کدهای آن و اعمال تغییرات مورد نیاز، با این نام منتشر شد.

بدون نیاز به وبلاگ

با این که وردپرس یک ابزار تولید سایت و وبلاگ است اما برای استفاده از آن هیچ نیازی به داشتن وبلاگ ندارید.

تعداد بالای پلاگین‌های رایگان

در زمان طراحی یا توسعه یک وبسایت شما می‌توانید از 56،053 پلاگین رایگان آن استفاده کنید. برای این کار فقط کافیست در وبسایت وردپرس ثبت نام کنید.

قدرت گرفتن بیش از 10 هزار سایت از وردپرس

بیشتر از 33 درصد از وب‌سایت‌های شبکه‌ی اینترنت، بیش از 66 درصد از وب‌سایت‌های ساخته شده با یک سیستم مدیریت محتوای مشخص ‌و بیش از 10 هزار سایت برتر دنیا از این پلتفرم استفاده می‌کنند.

نام نسخه‌های مختلف وردپرس

برای تمامی نسخه‌های وردپرس یک نام مجزا در نظر گرفته شده است؛ و برای این کار از نام هنرمندان سبک موسیقی جاز استفاده شده. به عنوان مثال برای  نسخه‌ی 1.0 وردپرس، از نام Miles Davis و نسخه‌ی 5.4 آن، از نام موزیسین آمریکایی Nat Adderley برداشته شده است.

نرم افزار موبایل برای مدیریت وردپرس

نرم افزار وردپرس را می‌توانید در دو نسخه android و ios بر روی تلفن‌های همراه خود نصب کنید؛ و به راحتی از طریق آن سایت خود را مدیریت کنید.

شرکت در میتینگ‌های وردپرس

شما می‌توانید به راحتی در میتینگ‌های هفتگی وردپرس که در سراسر جهان برگزار می‌شود شرکت کنید. با مراجعه به سایت Wordcamp می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد زمان و مکان این میتینگ‌ها به دست آورید.

تفاوت WordPress.com و  WordPress.org

از WordPress.org می‌توانید برای دریافت فایل وردپرس و نصب آن بر روی هاست و سیستم خودتان بدون هیچ گونه محدودیتی استفاده کنید. با استفاده ازWordPress.com بدون استفاده از تهیه هاست و دامنه می‌توانید وبلاگ خودتان را طراحی کنید. در این روش محدودیت نصب قالب و پلاگین جدید و طراحی و ویرایش‌ آن‌ها وجود دارد.


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir