5 حقیقت شگفت انگیز زبان ایتالیایی

ایتالیا نامی که با شنیدن آن ذهن شما ناخودآگاه به سمت ونیز، پیتزا،پاستا، لامبورگینی و مافیا سیسیل می‌رود. این کشور زیبا همیشه مورد توجه گردشگران زیادی بوده است. علاقه‌مندان به صنعت خودرو، آشپزی و سینماهر یک به شکلی نسبت به این کشورعشق می‌ورزند.

لهجه و زبان ایتالیایی نیزعلاقه‌مندان خاص خود را دارد.در این مقاله برای این افراد از واقعیت‌های زبان این کشور زیبا می‌گوییم، تا شما نیز با زیبایی‌های زبانی آن آشنا شوید.

الفبای ایتالیا و 21 حرف

الفبای ایتالیا فقط 21 حرف را شامل می‌شود. تعدادی از حروف انگلیسی مانند جی، کی، ایکس و وای در این الفبا دیده نمی‌شوند. اگرشما در یک متن ایتالیایی این حروف را ببینید؛ این نکته را باید به یاد داشته باشید که آن کلمه از زبان انگلیسی یا اسپانیایی وارد زبان ایتالیایی شده است.

همه حروف صدا دار در یک کلمه

واژه ایتالیایی Soqquadro (سوک کوادور) که به معنای بهم ریختگی است. تنها واژه در این زبان است که در آن دوحرف q پشت هم قرار می‌گیرند. دراین کلمه استفاده از دو q مجاز است. همچنین کلمه Aiuole کوتاه کلمه‌ای است که هر5 حرف صدا دار این زبان را در خود دارد.

ایتالیایی و ارتباط با برق

واژه ولت یا ولتاژ که واحد استاندارد اندازه گیری برق است به منظور بزرگداشت الساندرو ولتا(کاشف الکتریسیته)  به این نام نامگذاری شده است. می‌توان گفت این واژه ریشه در ایتالیا دارد.

زبان موسیقی و موسیقی دانان

علاقه‌مندان به موسیقی ممکن است واژه‌های فورته، کریسندور، آلتو، سوپرانو وتمپو را شنیده باشند. کلمه‌های ایتالیایی که به عنوان استانداردهای موسیقی در سراسر جهان انتخاب شده‌اند.

پنجمین زبان محبوب دنیا

زبان ایتالیایی بعد از زبان‌‌های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی پنجمین زبان محبوب دنیا برای یادگیری است. دراین کشور آمریکا زبان ایتالیایی رتبه چهارم را دارد.

کلام آخر

اگر شماهم یکی از علاقه‌مندان به زبان ایتالیایی هستید می‌توانید با شرکت در دوره زبان‌های خارجی ما زیر نظر اساتید معتبر آموزش ببینید.

 


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir