هواوی: درگیری با آمریکا به نفع ماست

پردیس فناوری کیش_مرکزه مشاوره تخصصی صنعت_گروه فناوری:

هواوی

موسس هواوی «رن ژنگفی» پس از پیامد‌های بسیار درگیری این شرکت با آمریکا، سعی کرده نکته مثبتی در این ماجرا بیابد. او مدعی شده که درگیری هواوی با آمریکا به نفع این کمپانی است.

اوایل بهمن ماه دادگستری آمریکا پس از سال ها هشدار در مورد تهدیدات هواوی علیه امنیت ملی ایالات متحده، کیفرخواستی شامل ۲۳ اتهام مختلف از جمله فریبکاری، کارشکنی در مسیر عدالت، سرقت اسرار تجاری و حتی دزدی را علیه این شرکت منتشر کرده است.

آمریکا نه تنها به تحریم هواوی دست زده بلکه کشور های همپیمانش نظیر انگلیس، آلمان، ژاپن، فرانسه و نیوزلند را هم برای در پیش گرفتن این خط مشی تحت فشار قرار داده است

از سوی دیگر، یکم دسامبر سال گذشته دختر موسس هواوی و مدیر عامل این شرکت به اتهام جاسوسی از شرکت های آمریکایی و دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران در کانادا دستگیر شده و هنوز منتظر دریافت حکم استردادش به آمریکاست تا در آنجا به اتهاماتش پاسخ دهد.

دختر بنیان‌گذار هواوی از طرفداران محصولات اپل است

حال رن ژنگفی که پیشتر در ارتش چین فعالیت می‌کرده در مصاحبه‌ای با شبکه CNN آمریکا مدعی شده درگیری با آمریکا به نفع این کمپانی بوده و موجب شده کارکنان این شرکت به پیشرفت هواوی بیشتر توجه کنند. این مسئله موجب شده که تمرکز و تلاش آنها برای موفقیت افزایش یابد.

مدیرعامل هواوی حتی مدعی شده که کارکنان این شرکت با رخ دادن این مسائل بیشتر از قبل قوی شده‌اند. به باور وی، قهرمانان همواره رنج می‌کشند و کم کم قوی می‌شوند. او متعقد است این مشکلات به زخمی شدن آبرو و اعتبار هواوی منتهی شده اما این مسئله موجبات پیشرفت را فراهم می‌کند.

موسس هواوی: آنقدر پیشرفته‌ایم که دنیا نمی‌تواند به ما پشت کند

همچنین این موسس عنوان نموده که موافق ورود گوگل به چین بوده و باور دارد ورود شرکت هایی نظیر گوگل، آمازون و حتی توییتر به چین می‌تواند به نفع این کشور باشد و رقابت موجود را بیشتر کند.