یادگیری زبان خارجی با استفاده از هوش مصنوعی

طراحان پلتفورم آموزش زبان Duolingo ، سه معلم زبان جدید را به برنامه موبایلی خود افزوده‌اند که از هوش مصنوعی کافی برای آموختن زبان‌های مختلف به کاربران برخوردارند.
به گزارش ورج، این برنامه موبایلی مبتنی بر آی او اس به کاربران امکان می‌دهد تا متونی را تایپ کرده و پاسخ خود را به زبان هدف دریافت کنند، تا بتوانند به تدریج زبان جدیدی را بیاموزند.

 

 

آموزش زبان از طریق گپ زدن قابلیت جدیدی است که از طریق برنامه های موبایلی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. در حال حاضر برنامه های گپ موبایلی متنوعی در دسترس علاقمندان قرار گرفته است که تبادل داده و صحبت کردن را در میان آنها ممکن می کند، اما ظاهرا در آینده شاهد استفاده‌های گسترده‌تری از این برنامه‌ها خواهیم بود و خدمات گسترده تری از این طریق ارائه می‌شود.
افزودن ربات‌های هوشمند به این نوع برنامه ها برای پاسخ گویی به سوالات کاربران یکی از اهداف طراحان آنهاست که حالا در قالب یک برنامه آموزش زبان شکل جدی تری به خود گرفته است.
چت بوت‌های برنامه موبایلی Duolingo راننده رنه، سرآشپز روبرتو و افسر آدا هستند که از طریق گپ زدن با کاربران می‌توانند زبان های فرانسه، اسپانیایی و آلمانی را به آنها بیاموزند. قرار است در آینده به تعداد این زبان ها افزوده شود. با توجه به تجهیز این ربات ها به هوش مصنوعی تداوم گفتگو آنها را باهوش تر می‌کند و باعث می‌شود آنها ترجمه های دقیق تری هم ارائه کنند.

[mx_livechat width="400" height="600"]