شبکه عصبی در فلش درایو یو‌اس‌بی

شبکه عصبی در فلش درایو یو‌اس‌بی

 

 

شبکه های عصبی از روی مغز انسان مدلسازی شده اما در ذخیره سازی مقادیر داده ی زیاد و شناسایی الگوها بسیار بهتر از انسان ها عمل می کنند. اکنون برای دسترس پذیرتر ساختن این سیستم های قدرتمند هوش مصنوعی برای توسعه دهندگان و صاحبان کسب وکار مقیاس کوچک تر، شرکتMovidius از شرکت های تابعه ی اینتل از Neural Compute Stick رونمایی کرده است که شامل الگوریتم های یادگیری عمیق در یک فلش درایو استاندارد یواس بی است. با ما در بهترین ها در زمین همراه باشید.

طی سال ها قدرت مغزی شبکه های عصبی در غربالگری سرطان، نگاشت ژنوم انسانی و ایجاد کارهای هنری متعدد بکار گرفته شده است. اما اغلب این خلاقیت ها از سوی سازمان های بزرگی مانند گوگل سرچشمه می گیرند.

اینتل معتقد است با اکسسوری Neural Compute Stick مجموعه ی Movidius، تکنولوژی دموکراتیزه می شود به این ترتیب می توانیم برنامه های خلاقانه ای را از توسعه دهندگان مقیاس کوچک شاهد باشیم. مغز این فلش درایو جدید یک واحد پردازش بصری Myriad 2 است (VPU) که بطور خاص برای موبایل و دستگاه های پوشیدنی طراحی شده است. درنتیجه با واحد پردازش سریع و بسیار قابل برنامه ریزی مواجه هستیم که در عین حال دارای مصرف انرژی بسیار کم و یک قالب فیزیکی کوچک است.

 

 

 

رمی ال-کوازن، معاون و مدیر عمومی Movidius گفته است: « Myriad 2 VPU واقع در Movidius Neural Compute Stick عملکرد قدرتمند و در عین حال کارآمدی را ارائه می نماید – بیشتر از صد گیگافلاپ عملکرد در یک وات انرژی تا قادر به اجرای بلادرنگ شبکه های عصبی عمیق مستقیما از دستگاه باشد. این سطح قدرت می تواند برنامه های هوش مصنوعی متعددی را برای استقرار آفلاین ممکن سازد.»

این دستگاه قابل تنظیم برای اجرای شبکه های عصبی استاندارد و سفارشی صنعتی بوده و همچنین می تواند به عنوان یک شتاب سنج برای تقویت قدرت مغزی کامپیوتر فعلی بکار رود.

[mx_livechat width="400" height="600"]