تغییر موتور جستجوی پیش‌فرض کروم

اگر چه گوگل خود را بزرگ‌ترین موتور جستجوی آن‎لاین می‎داند، اما در مرورگر خود این امکان را فراهم کرده تا خود شما تصمیم بگیرید از کدام جستجوگر استفاده کنید. در حالت عادی وقتی شما یک عبارت را برای جستجو در نوار آدرس مرورگر کروم وارد می‎کنید، بعد از فشار دادن دکمه اینتر نتایج جستجو توسط گوگل نمایش داده خواهد شد.

 

 

اگر می‎خواهید این نتیجه را تغییر دهید، ابتدا روی سه نقطه کوچک موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه کروم کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید.

 

 

در صفحه تنظیمات بخش مربوط به Search را پیدا کنید.

 

 

حالا تنها کافی است روی کادری که Google در آن انتخاب شده کلیک کرده و آن را به هر موتور جستجوی پیش‌فرض دیگری که مایل هستید، تغییر دهید.

 

 

اگر موتور جستجوی مورد نظر شما در این فهرست قرار ندارد، می‎توانید آن را به طور سفارشی اضافه کنید. روی دکمه Manage search engines کلیک کنید تا پنجره نشان داده شده در تصویر زیر نمایان شود:

 

 

هر زمان که شما یک سایت جدید را از طریق کادر جستجوی آن بازدید می‎کنید، در زیر فهرست Other Search Engines نمایش داده می‎شود. شما با حرکت ماوس روی یکی از این آدرس‎ها و کلیک روی دکمه Make Default می‎توانید این سایت را به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض خود درآوردید یا با کلیک روی دکمه X آن را حذف کنید.

 

[mx_livechat width="400" height="600"]